13 maja 2018 18:26 | Aktualności

3 maj

W tym roku obchodziliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Flagi. Uczniowie klasy VI przybliżyli społeczności naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju w montażu słowno – muzycznym przygotowanym z tej okazji. Apel rozpoczęto od odśpiewania hymnu. Następnie recytowano wiersze okolicznościowe i śpiewno pieśni patriotyczne. W ten sposób uczniowie przybliżyli zebranym tło historyczne majowego święta. Przypomnieli, że wydarzenia z tamtych lat miały istotny wpływ na kształtowanie się losów narodu polskiego. Ustawa ta regulowała organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Stała się zatem podstawowym aktem stanowiącym o fundamencie naszego państwa.