18 kwietnia 2018 17:32 | Aktualności

Spotkanie z lekarzem weterynarii.

Dnia 13 kwietnia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole lekarza weterynarii z Krasnegostawu Panią Agnieszkę Błaszczak. Celem zorganizowanego spotkania było zapoznanie uczniów z pracą i obowiązkami weterynarza. Oprócz tego poruszono  szereg ważnych spraw takich jak:

• opieka nad zwierzętami domowymi,
  • ratowanie zwirząt  domowych i dziko żyjących poszkodowanych w wypadkach (środki ostrożności przy udzielaniu pomocy),
  • zapoznanie się z podstawowym sprzętem medycznym uzywanym do leczenia zwierząt,
  • postępowanie  w przypadku odnależienia zwierząt wyglądających na bezdomne lub porzucone,
  • obowązki wynikające z posiadania  zwierząt: leczenie,profilaktyka.

W dlaszej części spotkania uczniowie usłyszeli również wskazówki, co do postępowania w przypadku kontaktu ze zwierzęciem podejrzanym o  wściekliznę lub agresywnym. Poruszono również ważny temat ochrony przed kleszczami oraz sposobami  zabezpieczania  przed nimi  ludzi oraz zwierząt. Wyjaśniono, jak postępować w przypadku ukąszeń przez te groźne dla zdrowia i życia pajęczaki. Spotkanie przebiegło w bardzo miłęj atmosferze, a dzieci wykazały się bardzo wyskim poziomem świadomości we wszystkich poruszanych przez Panią doktor tematach. W spotkaniu nie zabrakło też "gościa specjalnego". Był nim Berneński pies pasterski Alex, który przyczynił się do  rozmowy na temat ras psów  oraz konieczności poznania ich przed wyborem nowego pupila dla rodziny. Dzieci dowiedziały się, iż różnorodność ras, które wybieramy powinna iść w parze z jej przeznaczeniem, charakterem i warunkami w jakich żyją poszególni ich przedstawiciele.

Pani Doktor serdecznie dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze uda nam się je powtórzyć.

Agnieszka Mazurkiewicz