20 czerwca 2018 22:11 | Aktualności

Bezpieczne wakacje - spotkanie z policjantem

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 nasi uczniowie spotkali się z funkcjonariuszem Policji, by porozmawiać o bezpiecznych wakacjach. Na spotkaniu wszyscy przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych różnymi środkami lokomocji. Poruszone zostały tematy związane z bezpiecznym spędzaniem czasu wolnego nad wodą i w górach. Pan policjant omówił również zagrożenia wynikające z zażywania dopalaczy i beztroskiego  korzystania z Internetu. tj. umieszczania swoich danych osobowych lub zdjęć na portalach społecznościowych. Koniecznym było przypomnieć dzieciom o niebezpieczeństwach wynikających z zaangażowania uczniów w prace polowe. Wszyscy uczniowie otrzymali ulotki informujące o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci w różnych miejscach wypoczynku i rekreacji. Po takiej "dawce" najważniejszych rad i wskazówek pan policjant życzył naszym uczniom  BEZPIECZNYCH I UDANYCH WAKACJI.