18 września 2018 20:57 | Aktualności

Bezpiecznie do szkoły. Poznaj zawód policjanta. Spotkanie z mł. aspirantem Krzysztofem Cichoszem

W dniu 14.08.2018r gościliśmy w naszej szkole Pana Krzysztofa Cichosza policjanta z Posterunku Policji w Fajsławicach, który jestjednocześnie dzielnicowym na naszym terenie. Spotkanie rozpoczęła rozmowa z uczniami na tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym w drodze do szkoły i ze szkoły do domu. Policjant zwrócił szczególną uwagę na warunki w jakich poruszają się nasi uczniowie tzn: brak chodników, sygnalizacji, oznakowanych przejść dla pieszych i tak ważne bezpieczeństwo w trakcie dojazdów autobusem szkolnym.

Druga część spotkania dotyczyła przybliżenia dzieciom zawodu policjanta. Młodszy aspirant opowiedział w jaki sposób można dostać się w szeregi policji, na czym polega służba, starał się przedstawić zalety jak również wady wybranego przez niego zawodu. Niektórzy przyznali, iż marzą o takim zawodzie, dlatego zadawli szereg ciekawych pytań.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze . Wszyscy dowiedzieliśmy się wielu nowych, nieznanych nam faktów z życia funkcjonariuszy policji.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i zapewniamy, że na pewno nie było ono ostatnie.