07 listopada 2018 17:48 | Aktualności

Bieg dla Niepodległej. Zasadzenie Dębu Niepodległości

W dniu 05.11.2018 roku wszyscy uczniowie szkoły oraz nauczyciele ubrani w stroje biało-czerwone wzięli udział w biegu dla Niepodległej. Był to bieg sztafetowy na 100 metrów gdzie zamiast przekazywania  pałeczki sztafetowej uczestnicy „przybijali sobie piątki” w geście przyjaźni. Zawody dostarczyły wszystkim dużo wrażeń choć nie chodziło w nich tym razem  o zwycięstwo a uczczenie  100 - lecia  odzyskania niepodległości  przez Polskę. Po zmaganiach sportowych cała społeczność szkolna  włączyła się w ogólnopolską akcję „100 dębów pamięci w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości". Uroczystego posadzenia dębu dokonała pani dyrektor Beata Wolanin przy pomocy nauczycieli i zgromadzonych uczniów.