11 listopada 2020 21:26 | Aktualności

Ogólnopolski Konkurs "Bliżej pszczół"

Uwaga!

Zapraszamy uczniow klas 7 i 8 do wzięcia udziału w  IV Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej pszczół” , którego celem jest popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości. Ponadto zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

Konkurs będzie odbywał się w 2 grupach wiekowych:

• dla uczniów szkół podstawowych (klas 7 i 8)
  • dla uczniów szkół ponadpodstawowych (klas 1-4)

Termin zgłoszeń do udziału w konkursie upływa 23 grudnia 2019 r.

Nagrody dla uczniów szkół podstawowych:

• nagrody rzeczowe: laptop (1 miejsce), smartphone (2 miejsce), tablet (3 miejsce),
  • przyjęcie w poczet uczniów Technikum Pszczelarskiego,
  • udział w Międzynarodowych Zawodach Młodych Pszczelarzy.

Test konkursowy pierwszego etapu konkursu jest testem wiedzy o pszczole miodnej i jej biologii. Pytania testowe pierwszego etapu konkursu zostały przygotowane w oparciu o następującą literaturę: Jerzy Wilde (red.) 2009. Hodowla Pszczół. PWRiL, Warszawa.

Regulamin konkursu: regulamin_v_edycja_konkursu_blizej_pszczol