17 grudnia 2020 14:53 | Aktualności

Nagroda dla Kornelii Majstruk w XIX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Mój Anioł”.

Nasze Anioły nagrodzone!

Miło nam poinformować, że nasze uczennice zostały nagrodzone w XIX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „Mój Anioł”, organizowanym cyklicznie przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie, Stowarzyszenie Przyjaciół MDK „Dzieci z pasją”. Tytuł tegorocznej edycji brzmiał: „Każdy może być Aniołem”. Tematyka prac literackich mogła być potraktowana bardziej subiektywnie, dotyczyć osobistych skojarzeń i refleksji wywołanych określeniem „Mój Anioł”. W obecnym czasie, trudnym dla społeczeństwa ze względu na zagrożenie zdrowia i życia, organizatorzy konkursu zachęcali do zwrócenia uwagi na właściwe postawy społeczne i obywatelskie każdego człowieka, poczucie odpowiedzialności za siebie i innych,
a także ukazania wysoce moralnych postaw godnych naśladowania. W kategorii plastycznej tematyka prac miała być związana z aniołami, z ich działalnością w życiu człowieka (anioł stróż) oraz z różnymi zadaniami, jakie mają do spełnienia. Uczestnicy konkursu w tej kategorii mogli wykorzystać techniki płaskie (malarstwo, rysunek barwny, collage), a także formy przestrzenne.

W jury konkursu zasiadali znamienici goście: Pani Marzena Podkościelna – poetka
 i animatorka kultury, Pani Elżbieta Patyk – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej
w Krasnymstawie, Pan Jan Henryk Cichosz – poeta oraz Pani Joanna Kawęcka – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, nauczycielka plastyki, Pani Agnieszka Żuk-Słabek – Wiceprezes Stowarzyszenia „Dzieci z Pasją”, nauczycielka plastyki, Pan Jakub Kijuc – artysta plastyk, twórca komiksów, właściciel wydawnictwa MATERIA KOMIKS, nauczyciel plastyki.

Na konkurs wpłynęło łącznie aż 767  prac ze 120 placówek z terenu województwa lubelskiego. Tym bardziej więc cieszymy się, że prace naszych uczniów zostały docenione.

Nagrodę w kategorii plastycznej klas V-VIII otrzymała Kornelia Majstruk z klasy VII, a na wystawie prac będzie można obejrzeć także anioła wykonanego przez Marikę Kostecką z klasy VI.

Organizatorzy konkursu informują, że ze względu na brak możliwości podziwiania prac na wystawie stacjonarnej zostanie przygotowana wystawa wirtualna, którą wkrótce będzie można obejrzeć na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom!